Wyrównany mecz i remis Cracovii z Koroną!

22.05.2015
    Cracovia remisuje przy Kałuży z Koroną Kielce. Bramki padały dziś w pierwszej połowie po stałych fragmentach gry, a cały mecz można określić mianem wyrównanego. W końcowych minutach to "Pasy" przycisnęły, chcąc wywalczyć trzy punkty, piłka nie znalazła jednak drogi do bramki rywala.

Mecz rozpoczął się od niegroźnego ataku Korony Kielce, która przeprowadziła akcję prawą stroną. Z ostrego kąta strzelał Jacek Kiełb, lecz niemocne uderzenie nie mogło sprawić kłopotów Krzysztofowi Pilarzowi. W 6. minucie przed dobrą okazją znalazł się Deniss Rakels. Snajper już miał oddawać strzał na bramkę, gdy piłka została wybita przez obrońców Korony na rzut rożny. Pięć minut później mogło się zrobić nieciekawie pod bramką Cracovii, jednak świetną interwencją popisał się Deleu.

W jednej z kolejnych akcji Cracovia straciła piłkę, Marcin Budziński doskoczył do rywala i to nasza drużyna kontynuowała atak. Grający kolejny już mecz na pozycji fałszywej dziewiątki "Budzik" szukał w polu karnym Rakelsa. Ostatecznie futbolówka nie dotarła do Łotysza. "Pasy" nie odpuszczały i po kwadransie gry sędzia Marcin Borski wskazał na "wapno", Erik Jendrisek był bowiem nieprzepisowo przytrzymany w "szesnastce" przez Leandro. Do "jedenastki" podszedł Rakels i pewnym strzałem w róg pokonał Vytautasa Cerniauskasa.

Po objęciu prowadzenia przez Cracovię gra się trochę uspokoiła i nikt nie spodziewał się tego, co wydarzyło się w 21. minucie. Piłka została wstrzelona w pole karne Cracovii po rzucie rożnym, następnie znalazła Kamila Sylwestrzaka i Korona wyrównała.

W 35. minucie najpierw ze swoją akcją popędziła Cracovia, ale Rakels nie zdążył do piłki. Następnie skontrowała Korona, a mocny strzał Kiełba zmierzający tuż pod poprzeczkę wybronił nasz golkiper. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Budziński zainicjował atak. Zagrał z Jendriskiem, który rozciągnął grę na prawą stronę, oddając piłkę do "Budzika". Ten podbiegł jeszcze, uderzył, ale niecelnie. Na kilka sekund przed gwizdkiem oznaczającym zejście zawodników na przerwę strzelał Rakels, ale piłka minęła bramkę.

Obydwie drużyny wybiegły na drugą połowę w niezmienionych składach. Po okresie bardziej zdecydowanych ataków rywala, w 57. minucie szybki atak przeprowadziła nasza drużyna. Piłkarze Korony dobrze kryli idących do przodu graczy Cracovii i Deleu zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka nie zmierzała w światło bramki. Po chwili brak komunikacji w obronie między zawodnikami "Pasów" dał Koronie w prezencie sytuację podbramkową. Na szczęście dla naszego zespołu skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Trener Jacek Zieliński widział, że Cracovii nie klei się gra, zdecydował się więc przeprowadzić pierwszą zmianę. Budzińskiego zastąpił Dariusz Zjawiński. Już chwilę po wejściu na plac gry napastnik miał świetną okazję, by przywrócić prowadzenie Cracovii. Jego próba została wybroniona przez bramkarza kielczan.

Wejście "Zjawki" wyraźnie ożywiło grę. W 71. minucie wygrał pojedynek na prawym skrzydle, podciągnął akcję do przodu i szukał w "szesnastce" Rakelsa, ale piłkę przejęli goście. Zaraz potem Damian Dąbrowski próbował swoich sił z dystansu, lecz futbolówka wylądowała w rękawicach Cerniauskasa. Kilka minut później Olivier Kapo poradził sobie z Piotrem Polczakiem i trafił w słupek. Cracovia popędziła w drugą stronę, w polu karnym dryblingu próbował Jendrisek, wycofał do Deleu, który nie znalazł dośrodkowaniem żadnego z kolegów.

W 83. minucie nastąpiła druga zmiana w ekipie "Pasów". W miejsce Miroslava Covilo zameldował się na murawie Bartosz Kapustka. Cracovia nacierała i na minutę przed końcem podstawowego czasu gry w dobrej sytuacji znalazł się Rakels. Jego uderzenie nie zaskoczyło jednak bramkarza przeciwnika.

Cracovia nie poddawała się i do końca meczu atakowała, ale piłka nie chciała już wpaść do bramki kielczan. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego remisują z Koroną 1:1. Pod wodzą nowego szkoleniowca pozostają niepokonani.

CRACOVIA - KORONA KIELCE 1:1 (1:1)

1:0 - Rakels (k.)16

1:1 - Sylwestrzak 21

Cracovia: Pilarz - Deleu, Sretenovic, Polczak, Marciniak - Covilo (83. Kapustka), Dąbrowski - Rakels, Cetnarski, Jendrisek - Budziński (65. Zjawiński)

Korona: Cerniauskas - Sylwestrzak, Malarczyk, Pylypchuk (86. Cebula), Klemenz, Jovanovic, Trytko (79. Rafael), Kapo, Kiełb, Leandro, Fertovs

Żóte kartki: Covilo, Zjawiński - Sylwestrzak

Sędzia:Marcin Borski