Trenerski dwugłos po meczu Śląsk - Cracovia

18.03.2012
    Pasy przegrały dziś we Wrocławiu z wiceliderem tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Oto co po meczu Śląska Wrocław z Cracovią powiedzieli trenerzy obu zespołów.

Tomasz Kafarski: Mecz ułożył się tak, że Śląsk odniósł łatwe zwycięstwo. Popełniliśmy zbyt dużo błędów w każdej z formacji, by myśleć dziś o punktach. Podobała mi się jedna rzecz: reakcja zespołu w drugiej połowie. Pierwsze minuty p[o przerwie to kilka naszych ciekawych, składnych akcji. Szkoda, że nie wpadła wtedy bramka, bo to by nas popchnęło do przodu, a w poczynania Śląska wkraść się mógł niepokój. Pocieszeniem jest dla mnie to, że debiutant w pierwszym składzie - Sebastian Steblecki - był pozytywną postacią tego meczu i pokazał innym jak operować piłką. Mam nadzieję, że tyle błędów ile popełniliśmy w tym jednym meczu nie zdarzy nam się już w następnym.

Orest Lenczyk: Śląsk wygrał dziś bo bardzo chciał tego zwycięstwa. Wszystko co działo się ostatnio było zjawiskiem negatywnym, ale pozbieraliśmy się dziś "do kupy". Bardzo się cieszę, że moi zawodnicy sobie poradzili w takim meczu, w którym układ nerwowy dawał o sobie znać. Przede wszystkim zagrali w pierwszej połowie tak, że moje obawy o losy tego meczu w drugiej połowie ograniczały się w zasadzie do tego, żeby z tyłu zagrać na zero i dać pograć innym. Gratuluję zawodnikom i kibicom, którzy zaciskając zęby czekali na ten mecz, ale otworzyli usta po bramkach. Cracovia nie jest moim zdaniem słabą drużyną i nawet w dzisiejszym meczu miała swoje szanse. W zeszłym tygodniu zremisowali w Łodzi, mimo, że przegrywali do przerwy 0:2.