Szósta z rzędu wygrana na wyjeździe. "Pasy" lepsze od "Górali"!

• Wideo
01.08.2015
Dwunasty z rzędu mecz bez porażki i szósty wygrany mecz na wyjeździe. Piłkarze Cracovii śrubują niesamowitą serię pokonując Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0

Dwunasty z rzędu bez porażki i szósty wygrany mecz na wyjeździe. Piłkarze Cracovii śrubują niesamowitą serię pokonując Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0

Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo spokojnie, przez pierwsze 20 minut mieliśmy okazję obserwować dużo walki w środku pola z obu stron. „Pasy" wyglądały jednak na drużynę lepiej zorganizowaną, w mecz dobrze weszli przede wszystkim skrzydłowi naszego zespołu, czyli Jendrišek i Rakels.

Na pierwszy celny strzał Cracovii musieliśmy czekać aż do 24 minuty, kiedy to Cetnarski uderzył z 16 metra w środek bramki. Chwilę później groźną akcję z lewej strony przeprowadził Rakels, który został sfaulowany na 20 metrze. Do piłki podszedł Cetnarski, piłka po jego strzale zatrzymała się w murze gospodarzy.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się jednak 31 minuta spotkania. Bramkarz „Górali"- Wojciech Kaczmarek, za dotknięcie piłki ręką poza polem karnym został wyrzucony z boiska i gospodarze musieli sobie radzić w dziesiątkę.

Od tego momentu spotkanie nabrało tempa. Najpierw gorąco zrobiło się pod bramką Pilarza. W 40 minucie, po akcji z prawej strony Jakuba Kowalskiego, minimalnie nad poprzeczką z przed pola karnego uderzył Kato.

W przerwie trener Jacek Zieliński dokonał jednej zmiany. Erika Jendriska na lewej stronie pomocy zmienił Boubacar Diabang.

Po zmianie stron Cracovia mogła szybko objąć prowadzenie. Po strzale Damiana Dąbrowskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Przy uderzeniu brakło trochę szczęścia, lecz strzał naszego pomocnika zwiastował emocje w drugiej połowie.

Co nie udało się po wznowieniu meczu, udało się już parę chwil później! „Pasy" grały konsekwentnie, a kolejna okazja zakończyła się golem! W 54 minucie meczu po składnej akcji, z lewej strony dośrodkował Cetnarski, a pięknym strzałem głową akcję zakończył niezawodny w takich sytuacjach Misroslav Covilo!

Cztery minuty później dobrze zza pola karnego uderzył Cetnarski, Zubas sparował jednak futbolówkę poza linię boczną. Chwilę później odpowiedzieli gospodarze. W 70 minucie Cracovia miała świetną okazję na podwyższenie wyniku. Prawą stroną popędził wprowadzony chwilę wcześniej Zjawiński i świetnie podał w pole karne do Boubacara Dialiby, a ten w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę bielszczan.

Do końca spotkania Cracovia kontrolowała wydarzenia na boisku. Obie drużyny nie stworzyły sobie już klarownych sytuacji i nasi piłkarze spokojnie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka! Bielsko-Biała zdobyta i szóste wyjazdowe zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia  0-1(0-0)

Skład Podbeskidzia: Kaczmarek, Sokołowski, Lazarus(67 Janić), Kolčak, Adu, Kato, Nowak, Kowalski, Możdżeń(33 Zubas), Chmiel(75 Korzym), Demjan

Skład Cracovii: Pilarz, Wójcicki(75 Rymaniak), Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz, Čovilo, Dąbrowski, Rakels, Cetnarski, Jendrišek(46 Diabang), Budziński(69 Zjawiński)

Żółte kartki: Marek Sokołowski (45), Jakub Kowalski(77), Sreten Sretenović (42)Dariusz Zjawiński (81)

Czerwona kartka: Kaczmarek(31)