Rezerwy Cracovii znów zwycięskie

01.10.2012
    Cracovia II rozgromiła Sokoła Przytkowice.

Efektowny wynik był pewnego rodzaju zaskoczeniem dla trenera Owcy, bo przeciwko Sokołowi mógł wystawić tylko trzech zawodników pierwszej drużyny - Budakovića, Kłuska i Rupę, bo w tym samym czasie pierwszy zespół Pasów rozgrywał mecz w Stróżach. Drużyna oparta w większości na młodzieżowcach, w tym reprezentancie Polski do lat 17 Szewczyku, sprawiła miłą niespodziankę licznie zgromadzonej publiczności.

Rezerwy Cracovii od pierwszego gwizdka przejęły inicjatywę i już w 12 minucie objęły prowadzenie. Rzut karny za faul na Piszczku wykorzystał Rupa. Po dziesięciu minutach było już 2-0 po dwójkowej akcji Rupy i Piszczka oraz strzale tego ostatniego. W drugiej połowie Pasy wykorzystały fakt, iż Sokół próbował agresywniej zaatakować i dokończyły dzieła obcięcia skrzydeł Przytkowiczanom strzelając kolejne bramki - Kotwica wykorzystał zamieszanie podbramkowe, Krasuski wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, Kuligowski pięknie główkował, a Rupa idealnie przymierzył po tzw. „długim rogu".

Po tym efektownym zwycięstwie zespół trenera Owcy awansował na piąte miejsce i traci dziewięć punktów do lidera.

Cracovia II - Sokół Przytkowice 6:0 (2:0)