PP: Zabójcza końcówka Błękitnych

04.03.2015
    To nie tak miało wyglądać. Cracovia pojechała do Stargardu Szczecińskiego jako faworyt starcia z Błękitnymi, jednak na miejscu czekał na nią "zimny prysznic". Podopieczni trenera Roberta Podolińskiego przegrali 0:2 (tracąc obie bramki w końcówce meczu) i to stawia ich w trudnej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym. A to już 17 marca (wtorek) o godzinie 17:45.

To nie tak miało wyglądać. Cracovia pojechała do Stargardu Szczecińskiego jako faworyt starcia z Błękitnymi, jednak na miejscu czekał na nią "zimny prysznic". Podopieczni trenera Roberta Podolińskiego przegrali 0:2 (tracąc obie bramki w końcówce meczu) i to stawia ich w trudnej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym. A ten mecz już 17 marca (wtorek) o godzinie 17:45.

O 14:00 rozpoczął się pierwszy mecz pomiędzy Cracovią a Błękitnymi Stargard Szczeciński w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Choć spotkanie w  Stargardzie Szczecińskim od środka zaczęli nasi piłkarze, to gospodarze rozpoczęli atak na naszą bramkę. Po 10 minutach najwięcej emocji przysporzyła prawdopodobnie żółta kartka, którą upomniany został Wojciech Fadecki.

W 16. minucie wydawało się, ze drużyna trenera Roberta Podolińskiego będzie miała pierwsze kłopoty, niezwiązane jednak ze stratą bramki. Na boisku leżał Dariusz Zjawiński. Za moment okazało się jednak, że uraz nie jest poważny i nasz zawodnik wrócił na boisko.

Kilka minut później Krystian Stępniowski miał pełne ręce roboty. Najpierw w ataku na bramkę "Pasów" szczęścia szukał Łukasz Kosakiwicz, potem Bartłomiej Poczobut uderzał z dystansu. Obie akcje bez rezultatu w postaci gola.

Dwie minuty przed  końcem pierwszej połowy na pełnej prędkości wbiegł w pole karne Erik Jendrišek. Został jednak podcięty przez jednego z piłkarzy ze Stargardu. Mimo to sędzia nie podyktował jedenastki.

Chwilę przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej części spotkania Mateusz Wdowiak świetnie zagrał do Jendriška, ale do piłki zdążył dobiec bramkarz gości. Sędzia zagwizdał po raz ostatni, a na tablicy widniał wynik 0:0.

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli gospodarze. W 53. minucie przeprowadzili akcję, która mogła zakończyć się bramką. Robert Gajda atakował głową bramkę Stępniowskiego. Dobrą interwencją popisał się jednak bramkarz "Pasów".

Po raz kolejny Zjawiński leżał na murawie w 59. Minucie. Musiał skorzystać z pomocy medycznej i w rezultacie został zmieniony przez Denissa Rakelsa.

W 64. Minucie pierwszą żółtą kartką został ukarany Marcin Budziński. Następnie Błękitni mocno przycisnęli naszych zawodników.

Duet Rakels - Jendrišek popisał się ładną akcją w 67. minucie meczu, jednak ostatecznie Marek Ufnal znów okazał się szybszy.

Drugi raz żółty kartonik dla Budzińskiego sędzia wyciągnął gdy ten próbował wymusić rzut karny. W konsekwencji pomocnik Cracovii opuścił boisko i nasi zawodnicy musieli radzić sobie w dziesiątkę. Dosłownie kilka minut później również drugim żółtkiem został ukarany Fadecki. Gra toczyła się sprawiedliwie - 10 na 10.

Niestety w niecały kwadrans przed końcem spotkania, kiedy gospodarze wydawali się opadać z sił...piłkę do bramki po krótkim słupku wpakował Radosław Wiśniewski. Nie był to koniec czarnych minut dla naszych piłkarzy. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry po strzale Błękitnych, piłka odbita od słupka powędrowała w stronę Sretena Sretenovića, któremu został przypisany gol samobójczy.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Cracovią i Błękitnymi Stargard Szczeciński zakończyło się przegraną 0:2 podopiecznych trenera Roberta Podolińskiego.

BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI - CRACOVIA  2 : 0 (0 : 0)

1:0 - Wiśniewski 87.

2:0 - Sretenović 90.-sam.

Błękitni: Ufnal - Wojtasiak (68. Flis), Fadecki, Pustelnik, Wawszczyk, Poczobut, Gajda (74. Wiśniewski), Gutowski (80. Zdunek), Zieliński, Kosakiewicz, Liśkiewicz.

Cracovia: Stępniowski - Żytko, Sretenović, Polczak - Wdowiak, Budziński, Dąbrowski, Marciniak, Diabang - Jendrišek (76. Kita), Zjawiński (60. Rakels).

Żółte kartki: Fadecki, Liśkiewicz (Błękitni) oraz Budziński (Cracovia).

Czerwone kartki: Fadecki 82. (za dwie żółte) oraz Budziński 79. (za dwie żółte).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).