Minimalna porażka Cracovii w starciu ze Słowakami

01.07.2015
    Piłkarze Cracovii odnieśli pierwszą porażkę w trakcie letnich przygotowań do sezonu (i pierwszą za kadencji trenera Jacka Zielińskiego). "Pasy" uległy słowackiego FC VSS Košice 2:3, a gole dla naszego zespołu strzelali: Erik Jendrišek i testowany Mateusz Argasiński.

Spotkanie w słowackiej Bytčy rozpoczęło się od mocnego akcentu. Już w 5 minucie po błędzie naszej defensywy z bliska do siatki piłkę wpakował Haskić. Stracony gol podziałał na Pasy mobilizująco, czego efektem była akcja sam na sam w wykonaniu Rakelsa. Łotysza powstrzymał dopiero wybiegający bramkarz.

Do wyrównania doszło w 22 minucie, a strzelcem bramki na ojczystej ziemi był słowacki napastnik Pasów Erik Jendrišek. Zawodnik wpadł w pole karne i płaskim strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce obok bezradnego bramkarza.

Pozytywnych aspektów w pierwszej połowie było już jednak niewiele.  Niespełna dziesięć minut później na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Dordević, a tuż przed przerwą pięknego gola na 3 do 1 dołożył Haskić.

Drugą część meczu „Pasy" rozpoczęły kompletnie przemeblowane. Na boisku pojawiła się nowa jedenastka i świeży zapał i walka o odrobienie dwubramkowej przewagi FC VSS Kosice.

Na efekty tej gry czekaliśmy niestety aż do 72 minuty, gdy do siatki rywala, po kapitalnym zgraniu Szewczyka trafił testowany zawodnik Stali Stalowa Wola, Mateusz Argasiński.  Zaledwie 18-letni pomocnik popisał się świetnym wyczuciem czasu i ustawieniem, ale pełne zasługi za tego gola należały się „Szewie".

Do końca meczu krakowianie uparcie dążyli do wyrównania, ale dobra forma bramkarza Koszyc zapobiegła utracie wyrównującego gola i ze Słowacji do Zakopanego wracamy z pierwszą porażką za kadencji Jacka Zielińskiego.

FC VSS KOŠICE - CRACOVIA 3 : 2 (3 : 1)

1:0 - Haskić 5.

1:1 - Jendrišek 22.

2:1 - Dordević 32.

3:1 - Haskić 34.

3:2 - Argasiński 72.

FC VSS Košice: Ruzinsky - Toth, Huk, Pavuk, Dordević, Šinglar, Dimun, Bukata, Karaš, Haskić, Viazanko oraz Stijaković, Gall, Vančak, Horodnik, Trebunak, Jano, Dančak, Mikča, Jonec, Kubik, Takač.

Cracovia:

I POŁOWA: Pilarz - Deleu, Polczak, Sretenović, Zejdler - Cetnarski, Dąbrowski - Ortega, Budziński, Rakels - Jendrišek.

II POŁOWA: Stępniowski - Jaroszyński, Rymaniak, Wójcicki, Wawszczyk - Čovilo, Argasiński - Diabang, Kapustka, Szewczyk - Zjawiński.

Aby prześledzić zapis relacji live, wystarczy kliknąć [W TYM MIEJSCU].