Kolejne zwycięstwo juniorów starszych

• Wideo
26.04.2014
Juniorzy starsi Cracovii pokonali w sobotę Widok Lublin 3:1. Bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Pawła Zegarka zdobywali: Tomasz Dudek oraz dwie Mariusz Panek.

Cracovia wynik otworzyła już w 21. minucie. Znajdujący się w polu karnym Mateusz Wdowiak wycofał piłkę na szesnasty metr do Tomasza Dudka (na zdjęciu), a ten precyzyjnym strzałem po "długim słupku" zdobył pierwszą bramkę dla "Pasów".

Cztery minuty później było już 2:0. Po raz kolejny w jednej z głównych ról wystąpił Wdowiak, który podcinką zagrał do Ropskiego, ten uderzył piłkę głową, ale trafił nią w rękę przeciwnika. Sędzia podyktował dla Cracovii rzut karny, który na bramkę zamienił Mariusz Panek.

Po zmianie stron goście nieco się przebudzili i w 60 minucie zdobyli bramkę kontaktową, po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Na szczęście dziesięć minut później ponownie dał o sobie znać Panek, który wykorzystał świetne podanie Ropskiego i w pojedynku jeden na jeden zdobył trzeciego gola - Wygrana cieszy, tym bardziej, że przeprowadziliśmy w dzisiejszym spotkaniu kilka naprawdę ładnych i przemyślanych akcji. Nie uniknęliśmy jednak błędów, na szczęście goście ich nie wykorzystali. Mam małe pretensje do chłopaków o to, że nie do końca realizowali założenia taktyczne - powiedział trener Paweł Zegarek.

W następnej kolejce Cracovia zmierzy się 3 maja z Wisłą Kraków. Stawką meczu będzie fotel lidera.

CRACOVIA - WIDOK LUBLIN 3:1 (2:0)

Bramki dla "Pasów": Dudek 21, Panek 24 (karny), Panek 70.

Cracovia: Kobyłka - Moskal, Bartosz (46. Król), Kapera, Słowiak - Barczuk, Dobosz, Dudek - Panek, Ropski, Wdowiak (85. Chmielowski).