Juniorzy starsi remisują z Hutnikiem

13.03.2016
    Drużyna juniorów starszych Cracovii zmierzyła się dzisiaj z Hutnikiem Nowa Huta. Mimo że początek meczu dobrze ułożył się dla naszego zespołu, który po 56. minucie wygrywał 2:0, spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W pierwszej połowie meczu z Hutnikiem Nowa Huta juniorzy starsi Cracovii byli stroną dominującą, ale wynik udało się otworzyć dopiero po zmianie stron. Pierwsza bramka dla naszego zespołu padła po dograniu głową Filipa Sroki do Dariusza Żaby, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeciwnika skierował piłkę pewnie do siatki. „Pasy" poszły za ciosem i już trzy minuty później podwyższyły prowadzenie. Patryk Zaucha wygrał pojedynek w bocznym sektorze boiska, oszukując dryblingiem trzech graczy Hutnika, dośrodkował na długi słupek, gdzie czekał Grzegorz Gawle. Nasz napastnik zamknął akcję, zdobywając ładnego gola. Niestety dwie minuty później goście zdobyli bramkę kontaktową, a w 75. minucie wyrównali. Warto odnotować, że przeciwnik strzelił obydwie bramki po stałych fragmentach gry.

- Do straconego przez nas drugiego gola mieliśmy mecz pod kontrolą, przeciwnik nie stworzył żadnego zagrożenia pod naszą bramką. Oczywiście rywale mieli parę stałych fragmentów gry, ale były one wszystkie czyszczone przez naszych zawodników. Tracąc bramkę, straciliśmy pewność siebie, właściwie przestaliśmy grać, a zaczęliśmy kopać piłkę. Po jednym z rzutów wolnych, który wyniknął z naszego faulu, przeciwnik strzelił nam bramkę na 2:2 i zepchnął do defensywy. Po tym, gdy straciliśmy dwie bramki, Hutnik fizycznie nas zdominował i można powiedzieć, że powinniśmy się cieszyć z remisu. Uważam, że na pewno należy być jednak zadowolonym z tego, jak nasza drużyna grała do straconej bramki, chłopcy pokazali wtedy, że potrafią grać w piłkę i mają umiejętności. To, jak potoczyło się spotkanie, pokazuje, że chłopcy grają w juniorach, bo nie mają jeszcze doświadczenia, które kazałoby im przytrzymać piłkę i uspokoić grę. Będziemy starać się zbierać doświadczenie i walczyć o wygrane w kolejnych meczach - podsumował dzisiejszy mecz trener juniorów starszych Cracovii Piotr Mrozek.

CRACOVIA - HUTNIK NOWA HUTA 2:2 (0:0)