Piękna wygrana z Zawiszą na wyjeździe! Udany debiut trenera Zielińskiego!

24.04.2015
    Od początku meczu Cracovię charakteryzowała uporządkowana gra. Piłkarze "Pasów" szybko doskakiwali do rywala, nie pozwalając im na przeprowadzenie składnej akcji. 40 minuta była przełomowa dla tego meczu – Miroslav Covilo strzelił wtedy ważną bramkę na 1:0 dla Cracovii. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego uwierzyli w siebie, poszli za ciosem i dołożyli jeszcze dwa trafienia.

Od początku meczu Cracovię charakteryzowała uporządkowana gra. Piłkarze "Pasów" szybko doskakiwali do rywala, nie pozwalając im na przeprowadzenie składnej akcji. 40 minuta była przełomowa dla tego meczu - Miroslav Covilo strzelił wtedy ważną bramkę na 1:0 dla Cracovii. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego uwierzyli w siebie, poszli za ciosem i dołożyli jeszcze dwa trafienia.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obydwa zespoły powoli konstruowały swoje akcje, jednak nie za dużo z nich wychodziło. W 8 minucie Cracovia mogła stworzyć sobie dogodną sytuację - Marcin Budziński miał możliwość podawać do wychodzącego na czystą pozycję Erika Jendriska, ale stracił piłkę. Natychmiast w drugą stronę popędził Zawisza. Kamil Drygas podał do Alvarinho, ale ten strzelił niecelnie.

Częściej przy piłce był Zawisza, ale piłkarze Cracovii dobrze kryli rywali, nie pozwalając im na zbyt wiele. W 22 minucie gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, Bartłomiej Pawłowski poszedł lewą stroną, ale z jego niemocnym uderzeniem bez problemów poradził sobie Krzysztof Pilarz. Bliźniacza akcja miała miejsce 13 minut później - znowu lewą flanką zaatakował Pawłowski, zszedł do środka, tym razem przymierzył lepiej, ale górą był golkiper "Pasów".

W zespole Cracovii świetnie spisywały się wszystkie formacje, dobrze ze sobą współpracując. Grający w ataku Budziński i Boubacar Diabang często angażowali się w defensywie, nie zostawiając rywalom zbyt dużo miejsca do spokojnego przeprowadzenia akcji. Szczególnie dobrze wyglądał "Bouba" grający na mocnego w tym sezonie Jakuba Wójcickiego. Doskakiwał do defensora Zawiszy, nie pozwalając mu na dokładne przyjęcie piłki.

Pierwszy strzał "Pasy" oddały w 39 minucie - uderzał Deleu, ale bardzo niecelnie. Już minutę później było 1:0 dla naszej drużyny! Z rzutu wolnego zacentrował Budziński, z kilkunastu metrów główkował Miroslav Covilo i futbolówka zatrzepotała w sieci.

Tuż przed przerwą Alvarinho uderzał z wolnego, pika zmieniła jeszcze kierunek lotu po rykoszecie, lecz Pilarz był czujny i nie dał się zaskoczyć. Cracovia zeszła na przerwę prowadząc.

Obydwa zespoły powróciły na plac gry w niezmienionych składach. Cracovia starała się w porę przerywać akcje gospodarzy, którzy mieli dużo okazji ze stałych fragmentów gry. W 59 minucie Alvarinho wykonywał kolejny rzut wolny, na linii lotu piłki znalazł się jednak Covilo, który wybił futbolówkę głową.

W 64 minucie Grzegorz Sandomierski dryblował w polu karnym Jendriska, a pod naciskiem naszego zawodnika podał do "Bouby". Senegalczyk przypieczętował swoją dobrą postawę w meczu, pewnie  pakując piłkę do bramki. Prowadziliśmy już 2:0! Zawisza postanowił śmielej zaatakować. Jakub Świerczok przeprowadził akcję, ale skończyło się tylko na niecelnym uderzeniu Miki.

Po chwili trener Jacek Zieliński zdecydował się na zmianę. Strzelca drugiego gola zastąpił Dariusz Zjawiński. Już pięć minut po wejściu na murawę napastnik był w dogodnej sytuacji - Krzysztof Pilarz posłał długą piłkę, Adam Marciniak pięknie podał do wychodzącego Zjawińskiego, ale górą był Sandomierski. Minutę później Covilo uderzył w poprzeczkę.

W 80 minucie było 3:0! Damian Dąbrowski uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od nóg obrońców, nasz pomocnik poprawił i zdołał zanotować trafienie. "Pasy" dalej grały swoje i stwarzały sobie kolejne sytuacje - w 82 minucie Deniss Rakels uderzył w słupek, a w następnej akcji kapitalnie rozegrał piłkę z Budzińskim, który jednak uderzył w środek bramki wprost w ręce Sandomierskiego.

Na minutę przed końcem podstawowego czasu gry na murawie zameldował się Bartosz Kapustka, zmieniając "Budzika", a w doliczonym czasie gry Jendriska zmienił Armiche Ortega Medina.

Cracovia miała pod koniec meczu kolejne sytuacje, ale poprzestała na trzech bramkach. W końcu znowu triumfujemy na wyjeździe!

ZAWISZA BYDGOSZCZ - CRACOVIA 0:3 (0:1)

Zawisza: Sandomierski - Ziajka, Marić, Micael, Wójcicki, Drygas (61. Świerczok), Majewski, Pawłowski (76. Kamiński), Mica, Alvarinho, Barisić

Cracovia: Pilarz - Deleu, Sretenović, Polczak, Marciniak - Covilo, Dąbrowski - Rakels, Budziński (89. Kapustka), Diabang (69. Zjawiński) - Jendrisek (90. Ortega)