Podsumowanie meczów Akademii [DŁUGI WEEKEND MAJOWY]

07.05.2024

Tegoroczna majówka była pracowita dla drużyn naszej Akademii. Mamy dla Was wszystkie najważniejsze informacje!

Długi weekend majowy rozpoczęliśmy meczem juniorów starszych, którzy udali się w długą podróż do Szczecina, szukając powrotu na dobre tory po porażce z Legią Warszawa. Gospodarze objęli jednak prowadzenie w pierwszej połowie i do końca meczu już go nie oddali. Zespół Wojciecha Ankowskiego punktów będzie szukał w najbliższą sobotę, kiedy do Rącznej przyjedzie Górnik Zabrze.

Centralna Liga Juniorów U-19 | 26. kolejka

Pogoń Szczecin 1:0 Cracovia

skład: Malinowski - Piekarz (65’Tabisz), Pestka, Zubik, Janeczek, Czerwiński (75’Bałaszek), Gorszkow (80’Pleskot), Sowiecki (70’Wrona), Wierzbicki, Bzdyl, Królak (65’Mazur)

trener: Wojciech Ankowski

---

Tego samego dnia w Cracovia Training Center swój mecz rozpoczęli trampkarze starsi. Od początku spotkania postawili twarde warunki Górnikowi Łęczna, zyskując sporą przewagę, którą udało się udokumentować w 32. minucie, po trafieniu Jakuba Kalicieckiego. W samej końcówce pierwszej połowy naszemu zespołowi zdarzył się jednak chwilowy brak koncentracji, błyskawicznie wykorzystany przez rywali, którzy tuż przed zejściem do szatni wyrównali. Historia powtórzyła się niedługo po zmianie stron, kiedy zawodnicy z Lubelszczyzny wykorzystali nieporozumienie w defensywie Pasów, wychodząc na prowadzenie. Zawodnicy trenera Marcina Dudzińskiego po raz kolejny pokazali jednak co to gra do końca i w ostatnich 5 minutach odwrócili wynik po golach Szymona Michalskiego i Mykoli Motrycha! W najbliższą sobotę czekają ich z kolei wyjazdowe Derby Krakowa.

Centralna Liga Juniorów U-15, grupa D | 10. kolejka rundy wiosennej

Cracovia 3:2 Górnik Łęczna

gole dla Pasów: 32' Kaliciecki, 75' Michalski, 80' Motrych

skład: Bzdyl - Jakubczyk(60' Michalski), Borkowski(60' Motrych), Kubat, Kras(80' Fedko), Kaliciecki(41' Feliks), Zdzieszek, Korzeniowski(65' Dylewski), Janiczak, Jankowicz, Kawęcki

rezerwowi: Wadowski, Orzechowski, Szwajdych, Woźniak

trener: Marcin Dudziński

---

W sobotę na teren lidera grupy wschodniej CLJ U-17, Legii Warszawa, udali się juniorzy młodsi. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, w pierwszej części gry miała też miejsce pewna kontrowersja, jeszcze przy stanie 0:1, gdzie naszemu zespołowi należał się rzut karny, sędzia jednak nie użył gwizdka. Po zmianie stron złapaliśmy kontakt dzięki trafieniu Dawida Kaczora, w samej końcówce Legioniści zdobyli jednak trzeciego gola i ostatecznie zgarnęli komplet punktów. Kolejny mecz nasz zespół zagra w niedzielę, kiedy do Rącznej przyjedzie inny zespół z czółówki, AKS SMS Łódź.

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa wschodnia | 27. kolejka

Legia Warszawa 3:1 Cracovia

gol dla Pasów: 77' Kaczor

skład wyjściowy: Golonka - Zaremba, Kogut, Doniec, Kaczor, Polak, Mamroł, Plesiński, Łędzki, Mateja, Królak

ławka rezerwowych: Czech, Feliks, Jochimczyk, Fietko, Asei, Ankowski, Śliz

trener: Paweł Szwajdych

---

Dramatyczny przebieg miał z kolei mecz zespołu U-16, który udał się na wyjazdowe spotkanie z drugim zespołem Hutnika Kraków. Pasy do przerwy prowadził już 3:0, ale gospodarze nie poddali się i po zmianie stron odwrócili wynik, decydującego gola strzelając w doliczonym czasie gry.

B1 Junior Młodszy "I liga wojewódzka" | 22. kolejka

Hutnik II Kraków - Cracovia U16 - 4:3(0:3)

gole dla Pasów: Jochimczyk x2, Kowalak.

skład: Pacia - Kulpiński, Baniak, Polek - Kowalski (55’ Poproch) - Gaża(75’ Diaw), Mrozik, Dej (65’ Łyżczarz), Ankowski (85’ Jugo), Jochimczyk - Kowalak (85’ Miodoński)

trenerzy: Sebastian Lutak/Kamil Kowalski

Drużyna U-16 miała w długi weekend wyjątkowo pracowity czas, bo w niedzielę zagrała domowy mecz derbowy z drugim zespołem Wisły Kraków. Wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, gdzie oba zespoły wyprowadziły po dwa ciosy i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

B1 Junior Młodszy "I liga wojewódzka" | 23. kolejka

Cracovia 2:2 Wisła Kraków

gole dla Pasów: Kowalak, Baniak

skład: Czech(45' Gruszka), Polek, Gaża, Kulpiński, Baniak(80' Miodoński), Mrozik(60' Poproch), Witkowski(60' Kowalski), Dej, Ankowski(70' Diaw), Kowalak(80' Jugo), Jochimczyk(80' Łyżczarz)

---

Udaną majówkę zaliczyli także trampkarze młodsi, którzy pewnie pokonali 4:1 wicelidera tabeli Sandecję Nowy Sącz i cały czas trzymają kontrakt z czołówką Małopolskiej Ligi Trampkarzy, mimo dwóch spotkań rozegranych mniej. Najbliższym rywalem zespołu trenera Michała Petermana będzie Wieczysta Kraków.

Małopolska Liga Trampkarzy | 20. kolejka

Cracovia 4:1 Sandecja Nowy Sącz

gole dla Pasów: 2x Dudczak, Ratowski, Janczur

skład: Wadowski, Pulchny, Kholodniuk, Janczur, Szuber, Ostrowski, Dudczak, Jania, Ratowski, Romanenko, Pawlik

oraz: Worwa, Stępak, Drame, Nam, Kowalczyk, Gołda

trener: Michał Peterman

Pozycję lidera Małopolskiej Ligi Młodzików utrzymał zespół U-13, który w sobotę zremisował na wyjeździe 1:1 z Pcimianką Pcim. W następnej kolejce również czeka ich wyjazdowe spotkanie, tym razem z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.