Podsumowanie meczów Akademii: 13-14 kwietnia

15.04.2024

Dwa zwycięstwa w Rącznej, mecz na szczycie trampkarzy starszych i wyjazdowy dwumecz z Garbarnią Kraków. Cały weekend Akademii w pigułce, zapraszamy!

Dwie wygrane w Rącznej

W ten weekend oba nasze najstarsze zespoły swoje domowe mecze rozgrywały w Cracovia Training Center. W samo południe w sobotę juniorzy starsi szukali długo wyczekiwanego pierwszego zwycięstwa w 2024 roku. Po pierwszej połowie było do tego daleko, bo na przerwę Korona schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. Trener Wojciech Ankowski zdecydował się na podwójną zmianę i już po 10 minutach od zmiany stron jeden ze zmienników, Franciszek Dziewicki, wyrównał po precyzyjnym strzale głową. Kwadrans przed końcem bardzo czujnie w polu karnym zachował się Szymon Doba, zdobywając swojego 15. gola w sezonie i zapewniając komplet punktów Pasom!

Centralna Liga Juniorów U-19 | 23. kolejka

Cracovia 2:1 Korona Kielce

gole dla Pasów: 55' Dziewicki, 75' Doba

skład: Szyptur - Pestka, Janeczek(46' Dziewicki), Zgłobik - Rózga(86' Mazur), Sowiecki, Bzdyl(90' Donda), Czerwiński(84' Wrona) - Wierzbicki(60' Piekarz), Doba, Bałaszek(c)(46' Pleskot)

rezerwowi: Malinowski, Gorszkow, Krupa

Dzień później o tej samej godzinie swoje spotkanie rozegrali juniorzy młodsi, których rywalem była Stal Rzeszów. Po wyszarpanym wyjazdowym zwycięstwie z Wisłą Płock przed tygodniem, zawodnicy trenera Pawła Szwajdycha szukali pójścia za ciosem i to było widać w ich nastawieniu. Od początku wysoko atakowali rywali i przyniosło to skutek w 20. minucie. Dawid Kaczor odebrał piłkę w polu karnym rywali i wyłożył ją do Mateusza Tabisza, a ten pewnym strzałem dał Pasom prowadzenie. Nasz zespół powinien podwyższyć wynik, brakowało jednak skuteczności, co zemściło się przed przerwą, kiedy to Stal wyrównała po świetnym strzale sprzed pola karnego. Po przerwie rywale mogli objąć prowadzenie, kiedy jeden z Rzeszowian trafił w słupek, z czasem jednak przewaga Cracovii była coraz większa, co wreszcie przełożyło się na gola w 70. minucie. Podręcznikową akcję Cracovii zakończył Kaczor, wykorzystując dokładne dogranie ze skrzydła i tym samym drugie zwycięstwo z rzędu stało się faktem!

Centralna Liga Juniorów U-17 | 24. kolejka

Cracovia 2:1 Stal Rzeszów

gole dla Pasów: 27' Tabisz, 70' Kaczor

skład: Golonka - Zaremba, Doniec, Feliks, Kaczor(89' Ankowski), Dej(c), Fietko(65' Łętek), Tabisz, Mateja, Śliz, Królak(89' Jochimczyk)

ławka rezerwowych: Czech, Asei, Kowalak, Witkowski

Mecz na szczycie w Rzeszowie

Po wyśmienitym początku rundy wiosennej trampkarze starsi prowadzeni przez trenera Marcina Dudzińskiego udali się na wyjazdowy mecz z inną z niepokonanych jak do tej pory drużyn, Stalą Rzeszów. Do przerwy był remis 1:1, jednak po zmianie stron gospodarze zdołali wyprowadzić dwa kolejne ciosy i pokonać nasz zespół, obejmując jednocześnie prowadzenie w tabeli grupy D CLJ U-15, z oczkiem przewagi nad Pasami.

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D | 7. kolejka rundy wiosennej

Stal Rzeszów 3:1 Cracovia

gol dla Pasów: Jakubczyk

skład wyjściowy: Bzdyl - Korzeniowski, Fedsko, Jankowicz(62' Ostrowski), Kubat, Michalski(41' Zdzieszek), Jakubczyk(68' Szuber), Borkowski(62' Kaliciecki), Janiczak(75' Woźniak), Kawęcki, Motrych(70' Ożóg)

rezerwowi: Domagała, Kras

Wysoka wygrana U-16 i udany wyjazdowy dwumecz z Garbarnią

Druga drużyna juniorów młodszych także rozgrywała swoje spotkanie w Rącznej, pokazując się z bardzo dobrej strony i pewnie pokonując Sportowca Modlniczka 5:0. Na uwagę zasługuje z pewnością wejście Wiktora Łyżczarza, który pojawił się na murawie w 60. minucie i zdołał ustrzelić w tym czasie dublet. Zespół trenerów Kamila Kowalskiego i Sebastiana Lutaka jest w grze o ligowe podium, a w następny weekend zagra na wyjeździe z liderem, Garbarnią Kraków.

B1 Junior Młodszy Małopolska | 19. kolejka

Cracovia 5:0 Sportowiec Modlniczka

gole dla Pasów: Ankowski, Łyżczarz x2, Kowalak, Jochimczyk

skład: Czech, Klak(70’Polek), Baniak, Myles, Mamroł(60’Strojek) Kowalski, (60’ Poproch), Kulpinski, Mrozik(60’Jugo), Polak, Ankowski(60’Łyżczarz), Jochimczyk (60’ Kowalak)

---

Wyjazdowy dwumecz z Garbarnią Kraków zagrały natomiast zespoły U-14 i U-12. Trampkarze młodsi przy Rydlówce wygrali wysoko 5:0 i są wiceliderem tabeli, a za tydzień czeka ich kolejny wyjazd, tym razem do Nowej Huty, na spotkanie z klasyfikowanym na trzecim miejscu Hutnikiem Kraków.

Małopolska Liga Trampkarzy U-14 | 17. kolejka

Garbarnia Kraków 0:5 Cracovia

gole dla Pasów: Ratowski x2, Jania, Drame, Dudczak, Nam, Koperek

skład: Wadowski, Pulchny, Kholodniuk, Ostrowski, Pawlik, Kramarczyk, Jania, Romanenko, Ratowski, Janczur, Szuber

oraz: Drame, Stępak, Koperek, Baran, Dudczak, Nam Vao

---

Zespół w pierwszej wiosennej kolejce pokonał rówieśników z Garbarni 3:2, a w najbliższy weekend podobnie jak seniorskie Pasy, zagra na własnym terenie z Puszczą Niepołomice.

Małopolska Liga Młodzików D2 U-12 | 1. kolejka rundy wiosennej

Garbarnia Kraków 2:3 Cracovia

gole dla Pasów: Wiśniowski x2, Czernik

Skład: Wnęk, Kostka, Suchan, Hertzberg, Smid, Gaudyn, Czernik, Soja, Wiśniowski

oraz: Ptak (BR), Czechowski, Wachowski, Guzik, Peterman, Stelmasiński, Alekseiev

---

Swoje spotkania rozegrały także oba zespoły U-13. Pierwszy zagrał na własnym boisku z Hutnikiem Kraków, przegrywając 1:2, a ligowych punktów poszuka zatem w nadchodzący weekend, udając się na wyjazdowy mecz z MKS Limanovią. Druga drużyna wyjazd grała w niedzielę, pokonując Wilgę Kraków 2:1.